Blog


news1

2016-09-02 18:07:24

Pomoc prawna na odległość? Czemu nie!

Przyjęło się, że po pomoc prawną zainteresowany zwraca się w miejscu zamieszkania lub w jego pobliżu. Tymczasem nowoczesne technologie i postępująca informatyzacja doprowadziły do zacierania się ograniczeń w możliwościach udzielenia pomocy prawnej na odległość. W dzisiejszych czasach nikogo nie może już dziwić taka pomoc z wykorzystaniem poczty e-mail, telefonu, czy wideokonferencji.

Utarło się, że do udzielenia pomocy prawnej niezbędny jest kontakt osobisty. Z perspektywy dzisiejszych czasów należy ocenić to jako niepotrzebne zawężenie pola manewru. Przede wszystkim kontakt osobisty nie zawsze jest możliwy, a ponadto dużo lepszym rozwiązaniem wydaje się być wybór osoby udzielającej pomoc spośród adwokatów z całej Polski, a nie tylko z miejsca zamieszkania.

W rzeczywistości dla skutecznego poprowadzenia sprawy, nie ma większej różnicy pomiędzy rozmową osobistą a np. w drodze wideokonferencji czy przez telefon. Analiza dokumentów? To i tak odbywa się bez udziału Klienta, tym samym mogą one zostać przekazane przykładowo za pośrednictwem e-maila. Osobiste przekazanie opinii prawnej może zostać zastąpione przesłaniem opinii Klientowi. Jak widać, zaawansowany poziom środków teleinformatycznych, a przede wszystkim też już powszechna ich dostępność umożliwiają świadczenie pomocy prawnej na odległość.

Istotne oczywiście jest to, by pamiętać o właściwym zabezpieczeniu danych przekazywanych tą drogą przez Klienta. To już jednak kwestia pozostająca w gestii udzielającego pomoc, dlatego nie będzie przedmiotem szerszej analizy, a niniejszy wpis zakończę jednym, najważniejszym wnioskiem – nie bójmy się korzystać z dobrodziejstw nowoczesnych technologii także przy usługach prawnych.

Powrót

Lista tagów:

adwokat,adwokat-zielona-gora,kancelaria,kancelaria-adwokacka,kancelaria-zielona-gora,kancelaria-adwokacka-zielona-gora,prawnik,prawnik-zielona-gora,pomoc-prawna,pomoc-prawna-zielona-gora,zielona-gora,prawo,prawo-cywilne,prawo-karne,kodeks,kodeks-karny,adwokat-internet,internet,nowoczesne-technologie,pomoc-prawna-przez-internet
Lista tagow
logo facebooka