Blog


news1

2017-08-01 17:58:58

Zimne napoje w pracy - obowiązki pracodawcy

Korzystając z tego, że za oknami słońce nie daje nam spokoju, a w wielu miejscach temperatura nie tylko przekracza 30 stopni w cieniu, ale wręcz “dobija” do stopni 40, warto pochylić się nad obowiązkami pracodawcy w zakresie dostarczania pracownikom napojów – wszak dbanie o dobre nawodnienie organizmu jest bardzo ważne, a kwestia ta została prawnie uregulowana.

Przede wszystkim, obowiązek dostarczania napojów pracownikom wynika bezpośrednio z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów. Rozporządzenie jest dostępne chociażby w tym miejscu. W paragrafie czwartym wyliczono, w jakich sytuacjach pracodawca jest zobowiązany zapewnić napoje pracownikom. Jedną z takich sytuacji jest ta określona w punkcie 5 – zgodnie z nim, pracodawca zapewnia napoje pracownikom zatrudnionym na stanowiskach pracy, na których temperatura spowodowana warunkami atmosferycznymi przekracza 28 stopni.

Jak widać, obowiązek dostarczania napojów przez pracodawcę to nie mit, znajduje on uzasadnienie prawne i warto czynić kroki by egzekwować jego wykonywanie przez pracodawców. W przypadku pytań związanych z realizacją tych lub innych uprawnień pracowniczych, zachęcam do kontaktu z Kancelarią, a tymczasem życzę tym z Państwa, którzy w czasie doskwierających nam upałów spędzają wiele godzin w pracy, by po jej zakończeniu znajdowali jeszcze siłę do korzystania z promieni słonecznych.

Powrót

Lista tagów:

adwokat,adwokat-zielona-gora,kancelaria,kancelaria-adwokacka,kancelaria-zielona-gora,kancelaria-adwokacka-zielona-gora,prawnik,prawnik-zielona-gora,pomoc-prawna,pomoc-prawna-zielona-gora,zielona-gora,prawo,prawo-cywilne,prawo-karne,kodeks,kodeks-karny,napoje,napoje-latem,napoje-temperatura,obowiazki-pracodawcy,prawo-pracy,prawo-pracy-zielona-gora,zimne-napoje
Lista tagow
logo facebooka