Adwokat prawo karne, w tym prawo wykroczeń


Jedną z kategorii spraw, którymi zajmuje się Kancelaria Adwokacka Adwokata Radosława Przymuszały, są sprawy karne. Kancelaria świadczy pomoc na wszystkich etapach postępowania – w postępowaniu przygotowawczym, kiedy stronami są podejrzany oraz pokrzywdzony, w postępowaniu sądowym, gdy stronami są oskarżony i pokrzywdzony mogący występować jako oskarżyciel posiłkowy oraz w postępowaniu wykonawczym. W ramach prowadzonych spraw sporządzane są różnego rodzaju pisma, w szczególności takie jak:

  • apelacja,
  • wniosek o wyrok łączny,
  • kasacja,
  • zażalenie,
  • wniosek o dozór elektroniczny,
  • wniosek o odroczenie wykonania kary,
  • subsydiarny i prywatny akt oskarżenia,
  • wniosek dowodowy,
  • wniosek o udzielenie przerwy w wykonaniu kary.

Reprezentacja, doradztwo i obrona interesów klienta

Pomoc obejmuje zarówno kwestie związane z popełnionymi przestępstwami, jak i wykroczeniami, a także grożącymi lub wymierzonymi środkami karnymi. W zależności, czy adwokat występuje po stronie sprawcy, czy też pokrzywdzonego, może pełnić rolę obrońcy lub pełnomocnika pokrzywdzonego.

Sprawy karne wymagają w ich prowadzeniu kilku podstawowych cech, jakimi są komunikatywność, szybkość w działaniu, odporność na stres, co musi być oczywiście poparte odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Należy pamiętać, że w przypadku spraw karnych z punktu widzenia podejrzanego i oskarżonego – co do zasady – po drugiej stronie występuje profesjonalny podmiot, jakim jest Prokurator. Dlatego tak ważne jest, by mieć świadomość swoich praw i móc z nich korzystać, w myśl zasady „nieznajomość prawa szkodzi”. Z tym, że mało kto w istocie jest w pełni świadomy swoich praw i właśnie z tego powodu tak przydatna jest pomoc profesjonalisty. Z kolei z punktu widzenia pokrzywdzonego, taka pomoc jest ważna nie tylko od strony prawnej, ale też od strony psychologicznej, aby pokrzywdzony nie musiał samodzielnie zmagać się z osobą, która dopuściła się wobec niego krzywdy. Pomoc Kancelarii w zależności od potrzeb Klienta polegać może na incydentalnej poradzie prawnej, pomocy w przygotowaniu odpowiedniego pisma, czy też reprezentowaniu na jednym lub więcej etapach postępowania. Obszar działania Kancelarii to nie tylko Zielona Góra, ale również pobliskie miejscowości, a na specjalne życzenie Klienta – również obszar całej Polski.

Kontakt z Kancelarią Adwokata Radosława Przymuszały, mieszczącą się przy ulicy Drzewnej 28 w Zielonej Górze, można nawiązać zarówno telefonicznie, jak i poprzez adres e-mail oraz formularz kontaktowy. Wszystkie dane wraz z mapką dojazdu wskazane są w dziale „kontakt”. Natomiast w dziale „o Kancelarii” mogą Państwo zapoznać się z sylwetką Adwokata Radosława Przymuszały i podstawowymi informacjami o Kancelarii.

logo facebooka